Dne 9. září navštívila třída 4. B v rámci výuky předmětu Veřejná správa jednání Krajského soudu v Brně.

Jednalo se o zajímavý případ, o kterém všichni ještě dlouho před budovou soudu diskutovali.

Máš na to

Soutěž měla velmi kvalitní obsazení. Náš tým se ale i navzdory dobrým výkonům neumístil do 5. hodnoceného místa. Náladu nám však nepokazilo ani počasí, ani naše umístění, protože dva naši žáci dosáhli požadovaný počet bodů na to, aby měli uznané fyzické testy v případě, kdyby se hlásili k policejním složkám ČR – což považujeme za pěkný úspěch!!!

Adaptační kurz 1.B

Ve čtvrtek 22. září se třída 1.B zúčastnila s třídní učitelkou Mgr. Zuzanou Kozlovou adaptačního kurzu v brněnském  Středisku volného času Lužánky. Zvolené aktivity umožnily žákům a žákyním poznat se navzájem (aktivita Napiš o sobě tři pravdivé informace a jednu nepravdivou a ostatní hádají, která je nepravdivá), nutily je si důvěřovat (podbíhání lana se zavázanýma očima), ukázaly jim, že mohou společně dojít k cíli, když budou spolupracovat (celé třídě se podařilo úspěšně podběhnout pod lanem, uvázat smyčku kolem stromu) a  že při správné komunikaci je nutné ostatním naslouchat a všímat si také jejich neverbálních projevů.  Dále aktivity žáky přiměly volit a přijímat role ve skupině, formulovat žádoucí a nežádoucí chování spolužáků a spolužaček a nakonec si také psaním dopisu uvědomit, co čekají od sebe a studia během následujících čtyř let.

Letní škola pro pedagogy

V srpnu 2022 se vyučující českého jazyka zúčastnily letní školy, aby načerpaly inspiraci do výuky.