Dne 12. 9. 2024 jsme se s třídou 3.A, která studuje obor sociální činnost, zúčastnili exkurze pod záštitou hiporehabilitačního střediska SPOLU HIPOREHABILITACE z.s. na ranči Loučka. Po krátké přednášce jsme měli možnost setkat se s klienty z Domov pro osoby se zdravotním postižením Tereza a spolu s nimi prožít opravdovou hiporehabilitaci.

Naši žáci dostali za úkol vymyslet aktivity, které za pomoci certifikovaných instruktorů a sociálních asistentů mohli s klienty z Domova Tereza vyzkoušet a zažít si tak skutečné účinky terapie s koněm. Přestože úkol to nebyl jednoduchý, všichni se s ním vypořádali velmi dobře a odnášíme si mnoho nových zkušeností a silných, krásných zážitků.

Při hiporehabilitaci nám asistoval poník Boban, kterého nejen klienti, ale i naši žáci náležitě pomazlili.