5. kolo přijímacího řízení do 1. ročníku vzdělávání ve školním roce 2024/2025 do oboru dálkové formy vzdělávání:

Kritéria 5. kola přijímacího řízení

Přihlášku ke vzdělávání pro 5. kolo přijímacího řízení (podáním vyplněného tiskopisu s přílohami) podává zákonný zástupce nezletilého uchazeče nebo zletilý uchazeč v termínu od 9. 9. do 12. 9. 2024.

Součástí přihlášky bude:

• doklad o splnění povinné školní docházky nebo o získání základního vzdělání. Nebyl-li do doby podání přihlášky příslušný doklad vydán, předloží jej střední škole nejpozději v den, kdy se stane jejím žákem (tj. 2. září 2024)
  • hodnocení na vysvědčení z předchozího vzdělávání
  • hodnocení na vysvědčení převádějící slovní hodnocení do klasifikace
  • lékařský posudek o zdravotní způsobilosti ke vzdělávání pro příslušný obor vzdělání
  • doporučení ze školského poradenského zařízení (PPP – pedagogicko-psychologická poradna nebo SPC – speciálně pedagogické centrum). Toto *doporučení nemusí být doloženo pouze u žáků bez doporučených podpůrných opatření (dosud nedocházeli do žádného školského poradenského zařízení), kteří se hlásí do 3-letých oborů vzdělávání.

Výsledky 4. kola přijímacího řízení – dálková forma obchodní akademie, dálková forma sociální činnost

Vstup do systému DiPSy

Další informace k přijímacím zkouškám na střední školy naleznete na informačním webu www.prihlaskynastredni.cz v sekci Pro rodiče a žáky.

Legislativní předpisy, metodické materiály, tiskopis přihlášky, doporučené formuláře a další dokumenty týkající se přijímacího řízení do středních škol a konzervatoří od 1. 1. 2024 na webu MŠMT ke stažení zde.

Video vysvětlující algoritmus přiřazování uchazečů do zvolených oborů vzdělání

Tiskopis přihlášky a jiné formuláře

Přestup nebo přijetí do vyššího ročníku