Obchodní akademie je středoškolský maturitní obor, který tě komplexně připraví na kariéru v ekonomické sféře. Naučíš se zde vše potřebné o fungování podniků, účetnictví, financích, marketingu a managementu. Získáš znalosti a dovednosti, které ti umožní pracovat v různých odvětvích hospodářství, ať už v bankovnictví, pojišťovnictví, státní správě či soukromém sektoru.

Pro koho je obor určen?

Chceš mít osud ve vlastních rukou, najít si dobrou práci v bance, pojišťovně nebo třeba jednoho dne rozjet vlastní podnikání? Na obchodní akademii tě naučíme vše, abys těchto snů mohl/a dosáhnout! Naši učitelé tě provedou světem ekonomiky a financí, předají ti teoretické znalosti i praktické dovednosti v oblastech jako účetnictví, aplikované ekonomika či písemná a elektronická komunikace. Od třetího ročníku si vyzkoušíš, jaké to je založit a vést fiktivní firmu, řešit reálné problémy a získat tak cenné zkušenosti pro svou budoucí kariéru, ať už tě zavede kamkoliv.

Jaké budeš mít uplatnění?

Jako absolvent obchodní akademie se před tebou otevírá svět neomezených možností! Své místo najdeš v bankách, pojišťovnách, účetních firmách, státní správě nebo v administrativě různých podniků. Budeš skvěle připraven pro pozice jako ekonom, účetní, finanční referent, referent marketingu, asistent, sekretář nebo obchodní zástupce. A pokud budeš chtít vzít osud do svých rukou, můžeš se pustit do vlastního podnikání – se znalostmi a dovednostmi, které u nás získáš, ti bude byznys skvěle šlapat! Klidně se dál můžeš rozvíjet na vysoké škole. Ať už se rozhodneš pro cokoliv, jedno je jisté – s oborem obchodní akademie se ve světě financí a ekonomiky rozhodně neztratíš. Tak neváhej, přidej se k nám a nastartuj svou kariéru snů!

Sdělení oboru:

• Objev v sobě talent a nadšení pro svět čísel a financí.
  • S hravostí a přirozeností se staneš účetní hvězdou a daňovým esem!
  • Pronikni do tajů ekonomiky a finančních trhů a získej náskok před ostatními.
  • Láká tě ekonomika v praxi, nebo třeba marketing? S námi v tom budeš mít jasno!
  • Čekají tě přednášky, exkurze a další akce, kde poznáš nové lidi – kamarády, učitele i budoucí zaměstnavatele.
  • S námi odhalíš všechna tajemství světa financí – od kapesného po první brigádu, nic ti neuteče.
  • Ovládneš účetní program Pohoda, který používají většina firem u nás.
  • Připrav se na start do světa financí, ekonomiky a byznysu – bude to jízda!

Persona uchazeče: Karolína vyrůstala v podnikatelské rodině, její rodiče mají malou firmu. Od malička sledovala, jak se podnik rozvíjí, a obdivovala, s jakým nasazením a láskou rodiče svou práci dělají. Už na základní škole si všimla, že má talent na matematiku a ráda organizuje různé akce a projekty. Chtěla by jednou převzít rodinou firmu, ale uvědomuje si, že k tomu potřebuje získat potřebné znalosti a dovednosti.

Absolventi mohou dále studovat

• MU Brno, Pedagogická fakulta, Filozofická fakulta, Ekonomicko – správní fakulta
  • VUT Brno, Fakulta podnikatelská
  • MENDELU Brno, Provozně – ekonomická fakulta