Obor veřejnosprávní činnost je tvou vstupenkou do světa úřadů, administrativy a managementu! Získáš u nás všeobecné vzdělání s důrazem na humanitní směr, které ti otevře dveře k nejrůznějším profesím ve státní správě, samosprávě i soukromém sektoru. Naučíme tě všechno, co potřebuješ vědět o fungování veřejné sféry, právu a daňovém účetnictví, a dáme ti prostor najít si vlastní specializaci během praxe. Ať už se rozhodneš pro kariéru úředníka, asistenta, organizačního či administrativního pracovníka, s naším oborem budeš mít jistotu skvělého uplatnění. A pokud tě to táhne na vysokou školu, budeš mít díky všeobecnému přehledu a maturitě z práva ten nejlepší start!

Pro koho je obor určen?

Jsi komunikativní duše, která si potrpí na detaily a má organizační talent? Chceš mít pod palcem chod úřadů a firem, ale zároveň dělat práci, která má smysl a pomáhá druhým? Pak je obor veřejnosprávní činnost jako stvořený přímo pro tebe! Ať už jsi spíš technický typ, který si libuje v práci s čísly a daty, nebo kreativec, který rád vymýšlí nová řešení, u nás najdeš prostor pro rozvoj všech svých talentů. Naučíme tě, jak efektivně komunikovat, zvládat administrativní úkoly a adaptovat se na nové technologie. Pokud máš chuť růst a je pro tebe důležité mít pořádek ve všem, co děláš, pak ti naše škola bude sedět jako ulitá. Těšíme se, až spolu proměníme tvůj potenciál v úspěšnou kariéru!

Jaké budeš mít uplatnění?

S oborem veřejnosprávní činnost se ti budou možnosti jen hrnout! Ať už tě láká dráha úředníka, který řídí chod státní správy a samosprávy, nebo se vidíš spíš v soukromém sektoru jako asistent, organizační či administrativní guru, s našimi znalostmi a dovednostmi budeš žhavým kandidátem na jakoukoliv pozici. S naší průpravou zvládneš hospodaření s majetkem obce, vedení evidencí, vystavování úředních dokladů i složité správní řízení levou zadní. A jestli chceš mířit ještě výš, s naší maturitou máš ty nejlepší předpoklady pro vysokou školu – ať už tě to táhne na ekonomku, práva nebo kamkoliv jinam, dveře máš otevřené dokořán!

Sdělení oboru:

• Naučíme tě komunikovat jako profík – budeš sám sebou a zvládneš i náročné situace s úsměvem!
  • Prozkoumej svět úřadů – najdi své místo, kde můžeš být prospěšný a žít naplňující život.
  • Evidence, hospodaření s majetkem, úřední dokumenty? S námi všechno zvládneš levou zadní, protože v jednoduchosti je krása.
  • Na praxi si vybereš, co tě nejvíc baví a tomu se můžeš věnovat – specializace je klíčem k úspěchu.
  • Láká tě právo a ekonomika? Získej náskok před ostatními, věnuj se mu už na střední škole.
  • Moderní technologie a software? Není se čeho bát, ovládneš je s radostí a lehkostí!
  • S maturitou a všeobecným rozhledem ti budou otevřené všechny cesty – stačí jen vykročit a užívat si tu jízdu!
  • Naučíš se přijímat nové výzvy jako dobrodružství – s odvahou, to je ta pravá super schopnost.
  • Najdi si v oboru přátele na celý život a vytvoř si vzpomínky, ke kterým se budeš vždycky rád vracet.
  • Samostatnost, zodpovědnost, důslednost – hodnoty, díky kterým budeš žít život podle svých představ.

Persona uchazeče: Martina odjakživa zajímalo, jak funguje svět dospělých. Už jako kluk rád pozoroval ruch na úřadech, kam občas musel zajít s rodiči, a představoval si, že jednou bude také součástí tohoto systému. Martin má rád věci pod kontrolou, je pečlivý a často organizuje různé aktivity pro své přátele. Ví, že chce pracovat s lidmi a být prospěšný pro společnost, zároveň ale touží po jistotě stabilního zaměstnání. Obor veřejnosprávní činnost se zdá být ideální volbou, která kombinuje všechny jeho preference.

Absolventi mohou dále studovat

• MU Brno, Pedagogická fakulta, Filozofická fakulta, Ekonomicko – správní fakulta
  • VUT Brno, Fakulta podnikatelská
  • MENDELU Brno, Provozně – ekonomická fakulta